Trening medyczny - fundament sprawności fizycznej

Trening medyczny Studio ForFit Wrocław

TRENING MEDYCZNY

Zmęczenie psychofizyczne, ból pleców i głowy, spowolniona perystaltyka jelit - współcześnie to najczęstsze konsekwencje siedząćego trybu życia. Do tego często dochodzi wyczerpujący stres, który ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszych dwóch układów informacyjnych, nerwowego i hormonalnego.

 „Siedzenie jest gorsze niż palenie i bardziej niebezpieczne niż skoki na spadochronie”.
Biernym trybem życia i złym odżywianiem doprowadzasz swoje ciało do skrajności i żyjesz w dyskomforcie i bólu. W pewnym momencie decydujesz się coś zmienić i planujesz rozpoczęcie aktywności fizycznej. To jedna z mądrzejszych decyzji w Twoim życie, ale weź pod uwagę, że tak nagła zmiana, jaką jest przystąpienie do klasycznych zajęć fitness lub biegania, paradoksalnie może być niebezpieczne dla Twojego zdrowia i skończyć się kontuzją. Dlatego przystąpienie do treningu medycznego poprzedzone jest konsultacją z fizjoterapeutą lub trenerem medycznym, który oceni Twoje ciało pod względem funkcjonalności, prawidłowego zakresu ruchu, poprawnej postawy ciała i równowagi napięcia mięśniowo-powięziowego oraz zbierze wywiad o stanie Twojego zdrowia i schorzeniach, tak aby jak najlepiej dopasować zestaw ćwiczeń.

Trening medyczny to pomost między gabinetem fizjoterapeutycznym a intensywniejszymi formami ruchu. Charakteryzuje się ćwiczeniami angażującymi całe łańcuchy mięśniowe a nie tylko pojedyncze grupy mięśni, dzięki czemu poprawia się sensomotoryka.

Najważniejszym celem treningu medycznego jest wyeliminowanie funkcjonalnej dysfunkcji narządu ruchu. Ponadto podczas ćwiczeń poprawia się propriocepcja, czyli czucie głębokie oraz koordynacja wewnątrzmięśniowa, a to pozwala odczuć, że organizm pracuje jako spójna całość. Dzięki treningowi medycznemu przywrócona zostaje również równowaga napięciowa między mięśniami głębokimi i powierzchownymi, naturalne krzywizny kręgosłupa, które zostały utracone przez złą postawę ciała, a także zakodowane zostają prawidłowe wzorce postawy oraz ruchu.

W naszym studiu stworzyliśmy specjalny plan treningowy, który znakomicie wpływa na zdrowie fizyczne i samopoczucie. Dzięki holistycznemu podejściu trenerów do Twojego ciała nie tylko poprawisz swoją sprawność fizyczną, ale wyeliminujesz schorzenia powodujące chroniczny ból. Pobudzisz swój organizm do życia i zyskasz dodatkową energię. Nasz trening medyczny pozwoli Ci powrócić do swoich pasji, które być może przez złe samopoczucie zostały zepchnięte na dalszy plan. Sprawi, że będziesz znów mógł cieszyć się w pełni sprawnością fizyczną i korzystać z życia na 100 %.

 

Zapraszamy na trening medyczny z doswiadczonymi trenerami personalnymi na Racławickiej 27.
 

Umów się na konsultację:
Arek: 660 468 916
Kasia: 660 777 445

 

 

Autor: 
Katarzyna Kopecka